Wymiana dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na pieczątki

Koniec z absurdalnym przepisem nakazującym wymianę dowodu rejestracyjnego przy braku miejsca na pieczątki po wykonaniu badania technicznego pojazdu!

Kubki z kawą w dłoń i zapraszam do lektury ☺

Podsumujmy kilka istotnych faktów odnośnie dokumentów jakie musimy mieć przy sobie podczas kontroli drogowej.

Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

oblicz OC/AC

pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Od 1 października 2018 roku kierowcy mogą prowadzić samochód bez dowodu rejestracyjnego oraz bez potwierdzenia ubezpieczenia OC.

Od 4 grudnia 2020 roku nie trzeba wymieniać dowodu rejestracyjnego, kiedy zabraknie miejsca na pieczątkę z badania technicznego.

Od 5 grudnia 2020 roku kierowcy nie muszą wozić ze sobą prawa jazdy. Uwaga – zasada ta dotyczy wyłącznie terytorium Polski, wyjeżdżając poza granice naszego kraju musimy prawo jazdy mieć przy sobie.

Służby, które mają prawo nas kontrolować podczas poruszania się pojazdem po drogach posiadają wszystkie powyższe informacje korzystając z danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Pamiętajmy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, musimy posiadać dowód rejestracyjny samochodu, prawo jazdy oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu. Ustawodawca zwolnił nas wyłącznie z posiadania tych dokumentów podczas poruszania się pojazdem. Dokumenty mogą leżeć bezpiecznie w domu a my nie musimy się martwić, że otrzymamy podczas kontroli mandat za ich brak.

Przy okazji polecam aplikację na smartfony mObywatel w której znajdziecie swoje elektroniczne dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu a także informację o aktualnej ilości punktów karnych. Korzystam i polecam.

Pamiętajcie, że najtańsze OC oraz ubezpieczenie swojego samochodu znajdziecie korzystając z naszego kalkulatora OC/AC

5/5 - (3)