NNW Komunikacyjne - następstwa nieszczęśliwych wypadków

W dzisiejszym artykule przedstawię informacje o dobrowolnym ubezpieczeniu NNW zawieranym przy okazji zakupu ubezpieczenia samochodu, a więc kubki z kawą w dłoń i zaczynamy ☕

W ubezpieczeniach komunikacyjnych możemy zakupić dodatkowo ubezpieczenie NNW. Jest to dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działające w Polsce i za granicą. Chroni kierowcę i jego pasażerów w ubezpieczonym pojeździe w chwili zdarzenia komunikacyjnego.

Definicja nieszczęśliwego wypadku

Nieszczęśliwy wypadekwypadek – przypadkowe zdarzenie, nagłe i gwałtowne, wywołane przyczyną zewnętrzną, niezależne od woli Ubezpieczonego, mające miejsce w okresie udzielania Ubezpieczonemu ochrony ubezpieczeniowej w wyniku, którego ubezpieczony – wbrew swojej woli – stracił życie lub doznał uszczerbku na zdrowiu. W ubezpieczeniu komunikacyjnym nieszczęśliwy wypadek powiązany jest z ruchem i używaniem pojazdów mechanicznych.

Wypadek samochodowy

Jaki jest zakres NNW?

Zakres ubezpieczenia obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych, skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią ubezpieczonej osoby. Ochrona dotyczy zdarzeń powstałych w ruchu drogowym, podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, bezpośrednio przy jego załadunku lub rozładunku, postoju i naprawy w trasie oraz na skutek upadku pojazdu, pożaru lub wybuchu wynikającego z przyczyn wewnętrznych.

Kto otrzyma odszkodowanie z NNW?

Odszkodowanie zostanie wypłacone maksymalnie dla takiej ilości osób jaka jest podana w dowodzie rejestracyjnym ubezpieczonego pojazdu. Świadczenie z NNW może zostać wypłacone poszkodowanemu jak i sprawcy wypadku o ile każda ze stron wykupiła opcję NNW.

Ochrona NNW kierowcy i pasażerów obejmuje swoim zakresem wypadki powstałe podczas: ruchu ubezpieczonego pojazdu, wsiadania i wysiadania z pojazdu, załadunku, rozładunku oraz rozładunku połączonej z pojazdem przyczepy.

Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

oblicz OC/AC
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Czy w ramach NNW komunikacyjnego można starać się o zwrot kosztów leczenia?

Można, lecz należy zwrócić uwagę w czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty leczenia i jakich krajów dotyczy. Może okazać się zwrot kosztów leczenia uzyskamy tylko za wypadki na terenie Polski i będą one dokładnie określone w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia) na do kwoty 10 000 zł lub wyrażone jako % sumy ubezpieczenia. Należy sprawdzić czy nie ma dodatkowych warunków wypłaty odszkodowania np. aby otrzymać odszkodowanie za koszty leczenia wymagana jest hospitalizacja minimum 7 dni. Do wypłaty odszkodowania podstawą będą faktury lub rachunki z placówki medycznej która takie świadczenia dla poszkodowanego świadczyła.

Jak zatem wybrać sumę NNW?

Odszkodowanie z tytułu NNW jest wyrażone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i wykupionej sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że należy sumę ubezpieczenia pomnożyć z % uszczerbkiem na zdrowiu.

Przykład: suma NNW wynosi 50 000 zł. Kierowca z 20% uszczerbkiem na zdrowiu otrzyma odszkodowanie w wysokości 10 000 zł, pasażer z 10% uszczerbkiem otrzyma 5 000 zł, kolejny pasażer z 30% uszczerbkiem otrzyma 15 000 zł.

(5/5), Ocen: 9


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.