Ubezpieczenie NNW komunikacyjne - czy się opłaca?

W ubezpieczeniach komunikacyjnych możemy zakupić dodatkowo ubezpieczenie NNW. Jest to dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działające w Polsce i za granicą. Chroni kierowcę i jego pasażerów w ubezpieczonym pojeździe w chwili zdarzenia komunikacyjnego.

Definicja nieszczęśliwego wypadku

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Nieszczęśliwy wypadek to nagłe, nieprzewidywalne zdarzenie, wywołane siłami zewnętrznymi, będące bezpośrednią przyczyną uszkodzenia ciała lub śmierci osoby ubezpieczonej wbrew jej woli. Nieszczęśliwy wypadek w ubezpieczeniu NNW komunikacyjnym jest zdarzeniem związanym z ruchem i używaniem pojazdu mechanicznego.

Wypadek samochodowy

Jaki jest zakres NNW?

NNW komunikacyjne obejmuje trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z ruchem lub używaniem pojazdu. Odszkodowanie z NNW jest wypłacane za śmierć, a także rozstrój zdrowia, uszkodzenia ciała kierowcy i pasażerów, jeśli doznali oni trwałych uszczerbków na zdrowiu. Oznacza to, że w ciele osoby poszkodowanej wskutek wypadku doszło do trwałych zmian.

Kto otrzyma odszkodowanie z NNW?

Odszkodowanie zostanie wypłacone maksymalnie dla takiej ilości osób jaka jest podana w dowodzie rejestracyjnym ubezpieczonego pojazdu. Świadczenie z NNW może otrzymać poszkodowany jak i sprawca wypadku o ile każda ze stron wykupiła opcję NNW. NNW kierowcy i pasażerów obejmuje wypadki powstałe podczas: ruchu ubezpieczonego pojazdu, ruchu ubezpieczonego pojazdu, wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego, załadowywania, rozładowywania i wyładowywania pojazdu lub połączonej z nim przyczepy.

Czy NNW komunikacyjne obejmuje zwrot kosztów leczenia?

Tak, przy czym firma ubezpieczeniowa może określić, że pokrywa koszty niezbędnego leczenia tylko w Polsce i do określonej kwoty, np. 2 000 zł czy 10% sumy ubezpieczenia. Jednym z warunków wypłaty odszkodowania może być także np. minimum 5-dniowa hospitalizacja. Podstawą do wypłaty świadczenia są rachunki lub faktury.

Jak zatem wybrać sumę NNW?

Odszkodowanie z NNW jest iloczynem trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. To proste równanie: % uszczerbku na zdrowiu x suma ubezpieczenia = odszkodowanie.

Co to oznacza?

Załóżmy, że suma NNW wynosi 100 000 zł.

Kierowca z 5% uszczerbkiem otrzyma odszkodowanie w wysokości 5 000 zł, pierwszy pasażer z 25% uszczerbkiem – 25 000 zł, a drugi pasażer z 1% uszczerbkiem – 1 000 zł. Jeśli kilka miesięcy później ten sam samochód będzie uczestniczył w wypadku, ale z innymi pasażerami, oni również dostaną odszkodowania liczone od 100 000 zł.

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Multiagencja ubezpieczeniowa Warszawa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Generali Warszawa Compensa Ubezpieczenia Warszawa Ubezpieczenia Warta Warszawa Ubezpieczenia PZU Warszawa TUZ InterRisk Warszawa Ergo Hestia HDI Proama Allianz Warszawa Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa Warszawa