Ubezpieczenie NNW komunikacyjne - czy się opłaca?

W ubezpieczeniach komunikacyjnych możemy zakupić dodatkowo ubezpieczenie NNW. Jest to dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działające w Polsce i za granicą. Chroni kierowcę i jego pasażerów w ubezpieczonym pojeździe w chwili zdarzenia komunikacyjnego.

Definicja nieszczęśliwego wypadku

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Nieszczęśliwy wypadek to nagłe, nieprzewidywalne zdarzenie, wywołane siłami zewnętrznymi, będące bezpośrednią przyczyną uszkodzenia ciała lub śmierci osoby ubezpieczonej wbrew jej woli. Nieszczęśliwy wypadek w ubezpieczeniu NNW komunikacyjnym jest zdarzeniem związanym z ruchem i używaniem pojazdu mechanicznego.

Wypadek samochodowy

Jaki jest zakres NNW?

NNW komunikacyjne obejmuje trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z ruchem lub używaniem pojazdu. Odszkodowanie z NNW jest wypłacane za śmierć, a także rozstrój zdrowia, uszkodzenia ciała kierowcy i pasażerów, jeśli doznali oni trwałych uszczerbków na zdrowiu. Oznacza to, że w ciele osoby poszkodowanej wskutek wypadku doszło do trwałych zmian.

Kto otrzyma odszkodowanie z NNW?

Odszkodowanie zostanie wypłacone maksymalnie dla takiej ilości osób jaka jest podana w dowodzie rejestracyjnym ubezpieczonego pojazdu. Świadczenie z NNW może otrzymać poszkodowany jak i sprawca wypadku o ile każda ze stron wykupiła opcję NNW. NNW kierowcy i pasażerów obejmuje wypadki powstałe podczas: ruchu ubezpieczonego pojazdu, ruchu ubezpieczonego pojazdu, wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego, załadowywania, rozładowywania i wyładowywania pojazdu lub połączonej z nim przyczepy.

Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

oblicz OC/AC
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Czy NNW komunikacyjne obejmuje zwrot kosztów leczenia?

Tak, przy czym firma ubezpieczeniowa może określić, że pokrywa koszty niezbędnego leczenia tylko w Polsce i do określonej kwoty, np. 2 000 zł czy 10% sumy ubezpieczenia. Jednym z warunków wypłaty odszkodowania może być także np. minimum 5-dniowa hospitalizacja. Podstawą do wypłaty świadczenia są rachunki lub faktury.

Jak zatem wybrać sumę NNW?

Odszkodowanie z NNW jest iloczynem trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. To proste równanie: % uszczerbku na zdrowiu x suma ubezpieczenia = odszkodowanie.

Co to oznacza?

Załóżmy, że suma NNW wynosi 100 000 zł.

Kierowca z 5% uszczerbkiem otrzyma odszkodowanie w wysokości 5 000 zł, pierwszy pasażer z 25% uszczerbkiem – 25 000 zł, a drugi pasażer z 1% uszczerbkiem – 1 000 zł. Jeśli kilka miesięcy później ten sam samochód będzie uczestniczył w wypadku, ale z innymi pasażerami, oni również dostaną odszkodowania liczone od 100 000 zł.

(5/5), Ocen: 1


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.