Ubezpieczenie na życie

Kubki z kawą w dłoń ☕ i zaczynamy wprowadzenie w bardzo ważny dla każdego temat jakim są ubezpieczenia na życie.

Jak możemy zabezpieczyć naszą przyszłość?

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Aby zapewnić nam poczucie własnego bezpieczeństwa oraz nszych bliskich powstał rynek ubezpieczeń na życie. Dzięki temu, w przypadku nagłego, niespodziewanego zdarzenia, poszkodowany otrzyma rekompensatę finansową. Zabezpieczenie finansowe przyszłości naszej rodziny możemy uzyskać również dzięki prywatnym ubezpieczeniom emerytalnym a także indywidualnym kontom emerytalnym.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Rynek oferuje różne rodzaje ubezpieczeń na życie. Jednym z najpopularniejszych jest ubezpieczenie ochronne. Mogą one zabezpieczyć zarówno życie, zdrowie jak i utworzyć dla nas opcję inwestycyjną, gdzie określone i przeznaczone przez nas środki są inwestowane w naszym imieniu przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Wykupienie polisy na życie oznacza, że w przypadku śmierci ubezpieczonego wypłatę sumy ubezpieczenia z polisy otrzymają uposażeni których wskazał ubezpieczony. Innym rodzajem ubezpieczenia zawieranego przy okazji ubezpieczenia na życie jest
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie naszego zdrowia.

Możemy również dokupić tzw. ubezpieczenia posagowe które mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa naszych pociech. Rodzic, wykupując taką polisę poniekąd gwarantuje sobie, że odkładane przez niego pieniądze zostaną wypłacone dziecku w umówionym wieku. By ułatwić wybór każdego rodzaju ubezpieczenia powstały kilka lat temu kalkulatory i rankingi ubezpieczeń na życie. Kalkulatory ubezpieczeń na życie miały na celu umożliwienie porównania ofert ubezpieczycieli pod kątem wymagań indywidualnego klienta. Niestety maszyna to maszyna i zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do agencji, w której odpowiednio przeszkolony personel doradzi i pomoże przy wyorze najlepszego rozwiązania dla Ciebie.

Prywatna emerytura?

Ten temat wraca przy każdej uroczystości rodzinnej. Niestety nasz system emerytalny jest nieudolny. Wyobraź sobie że otrzymasz miesięcznie emeryturę w wysokości 1 500 zł – nie wiadomo to z tym zrobić dzisiaj a za naście lat? Sam czynsz za mieszkanie to dziś koszt około 1 000 zł. Różne media i osoby znające temat co rusz informują nas o zbliżającej się niewypłacalności systemu emerytalnego. A więc czy istnieje sposób, który pozwoli zabezpieczyć naszą przyszłość?

Najprostszym sposobem będzie odkładanie co miesiąc określonej sumy pieniędzy, aby uzbierać określoną kwotę na czas naszej emerytury. Na pewno na przykładzie swoimi jak i rozmów ze znajomymi wiesz, że ciężko jest wypracować sobie odpowiedni schemat, który pozwoli na systematyczne oszczędzanie. Tutaj z pomocą przychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe które proponują rozwiązanie jakim jest ubezpieczenie emerytalne. Wysokość tak zwanej „państwowej” emerytury, którą otrzymamy za kilkanaście lat jest nieznana za to prywatna emerytura, którą otrzymamy z towarzystwa ubezpieczeniowego będzie znana już podczas rozmowy z naszym agentem ubezpieczeniowym. To co musimy zrobić to zobowiązać się do regularnych comiesięcznych wpłat a towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiąże się do wypłaty określonej kwoty po okresie, który wspólnie ustalimy. Posiadamy narzędzia, które podpowiedzą, ile musimy miesięcznie odkładać do czasu przejścia na emeryturę, aby otrzymywać na niej odpowiednią stawkę, która pozwoli nam na godne życie. Zapraszamy do kontaktu z nami przedstawimy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie na jesień życia.

Konto emerytalne – czy warto?

Kolejnym sposobem oszczędzania na emeryturę jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE). Jest to forma lokaty bankowej, na której można gromadzić środki poprzez systematyczną wpłatę. O ile nie wypłacimy tych pieniędzy przed przejściem na emeryturę unikniemy tzw. podatku Belki czyli podatku od zysku. Drugim rodzajem konta emerytalnego jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Zasada działania jest podobna do IKE, na plus działa to, że możemy otrzymać preferencję podatkową oszczędzając w ten sposób.

Na co uważać przy wyborze ubezpieczenia na życie?

Przed podjęciem decyzji o wyborze na jaki rodzaj ubezpieczenia na życie, prywatnej emerytury czy konta emerytalnego chcemy się zdecydować, należy bardzo dokładnie przeanalizować OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, które dostarczone zostaną nam przed podpisaniem polisy. Ponieważ OWU to kilkudziesięcio lub kilkuset stronicowe dokumenty warto poprosić o pomoc doświadczonego agenta, który wyjaśni wszystkie wątpliwości i przedstawi odpowiednie zapisy w OUW.

Towarzystwa ubezpieczeniowe i posiadają w swojej palecie oferty dostosowane dla różnego rodzaju zabezpieczenia, które jest naszą potrzebą a także dla klientów z różnymi preferencjami i w każdym praktycznie wieku. Warto przygotować sobie listę pytań, które nas nurtują i na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od agenta ubezpieczeniowego. Zakup polisy na życie nie jest prosty jak ubezpieczenie auta, to w pewnym sensie zobowiązanie, na lata które pozwoli nam w zabezpieczeniu naszej przyszłości. Dlatego ważne, aby powierzyć doradztwo w tym temacie doświadczonemu, profesjonalnemu agentowi, który pomoże przejść przez cały proces związany z podpisaniem odpowiedniej polisy.

Zapraszamy do kontaktu tel. 570 110 970, mail: kontakt@jjdab.pl

5/5 - (2)