Ubezpieczenie anglika w Polsce

Polacy często sprowadzają samochody z zagranicy. Najczęściej z Niemiec i Francji, ale również z Wielkiej Brytanii. Charakterystyczną cechą dla tzw. anglika jest kierownica po prawej stronie. Czy możesz wykupić ubezpieczenie OC dla auta z kierownicą po prawej stronie? Jak przebiega zarejestrowanie? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej!

Jak przygotować angielski samochód do polskich dróg?

Aby bezproblemowo zarejestrować anglika i poruszać się nim po drodze, nie musisz wymieniać całej deski rozdzielczej ani też przenosić kierownicy na lewą stronę. Przepisy prawne się zmieniły. Aktualnie konieczne jest naniesienie mniejszych poprawek: ustawienie reflektorów tak, by oświetlały lepiej prawe pobocze, szkła w lusterkach muszą zwiększyć pole widzenia po lewej stronie, tylnie światła przeciwmgielne muszą zostać przeniesione na lewą stronę, chyba że auto posiada światła przeciwmgielne po obu stronach oraz należy dopasować prędkościomierz, który musi wskazywać prędkość w kilometrach (może mieć podwójną skale - kilometry i mile).

Jakich dokumentów potrzebujesz by zarejestrować samochód?

Jeśli wszystkie poprawki zostały naniesione, pora na zarejestrowanie auta. Do tego procesu musisz zebrać wszystkie niezbędne dokumenty: brytyjski dowód rejestracyjny V5C i jego tłumaczenie, dowód zakupu, tablice rejestracyjne, wniosek o rejestracje, dowód tożsamości, dokument potwierdzający zwolnienie z opłat lub potwierdzenie wykonania przelewu za akcyzę, pozytywny wynik badania technicznego oraz zgodnie z polskim prawem musisz posiadać również obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Jakie trudności możesz napotkać wykupując OC dla anglika?

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą odmówić sprzedaży OC, które jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego w Polsce samochodu/pojazdu. Co najwyżej mogą ustawić zaporowy koszt polisy dla takiego samochodu. Dla samochodów z kierownicą po prawej stronie ubezpieczenie w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może kosztować kilkukrotnie więcej niż dla analogicznego samochodu z kierownicą po stronie lewej. Finalnie koszt polisy będzie uzależniony od modelu pojazdu, roku produkcji, pojemności silnika, szkodowości i wieku kierowcy oraz od miejsca zamieszkania właściciela anglika. Niemniej jednak na rynku jest kilka towarzystw ubezpieczeniowych które stosują kilkuprocentowe zwyżki dla anglików.

A co z ubezpieczeniem AC?

Inaczej to wygląda z ubezpieczeniem AC. Dlaczego? Wypadki spowodowane przez kierowców poruszających się anglikiem zdarzają się zdecydowanie częściej niż pozostałymi pojazdami. Jest to spowodowane nieprzystosowaniem prawostronnej kierownicy do ruchu panującego w Polsce. Znalezienie ubezpieczenia AC dla anglika nie jest trudne, ale będzie kosztowne.

Zapraszamy do naszej multiagencji z każdym tematem ubezpieczeniowym, ubezpieczamy sporo anglików dla Twojego samochodu również znajdziemy zadowalające ubezpieczenie. www.jjdab.pl, tel. 570 110 970, mail: kontakt@jjdab.pl

(5/5), Ocen: 3


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.