Polisy mobilne – ubezpieczenia online

Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dostosowuje swoje usługi do ich wymagań i stawia na rozwiązania zdalne. Także rynek ubezpieczeń dostosowuje się do obecnej sytuacji, zmienia się i oferuje nam wiele rozwiązań online. Polisy możemy zawrzeć bezpośrednio u agenta, bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto skorzystać z polis mobilnych?

Ubezpieczenia bez wychodzenia z domu – jak zawrzeć polisę mobilną

Rozmowa telefoniczna z agentem, ustalenie warunków umowy lub przedłużenie posiadanej już polisy i dokumenty do podpisania przesłane na skrzynkę mailową. Jak się okazuje, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to szybkość, z jaką możemy daną sprawę załatwić. Unikamy oczekiwania na spotkanie z agentem i dostosowywania naszych kalendarzy. Wystarczy rozmowa przez telefon, kilka klików, by zająć się tematem i zawrzeć polisę.

Czy polisa mobilna jest tak samo ważna, jak papierowa?

Tu wyjaśniam od razu pierwszą wątpliwość tym, którzy zazwyczaj kupowali ubezpieczenia bezpośrednio u agenta lub w oddziale. Polisa zawarta mobilnie wygląda tak samo jak w rzeczywistości, a jej stan prawny jest tożsamy z polisą zawartą w biurze agenta.

Polisa mobilna, zwana także elektroniczną, niczym się nie różni od tej, którą zawieramy bezpośrednio u Agenta lub w placówce. Jest tak samo ważna. Nie musisz ściągać żadnej dodatkowej aplikacji, by zawrzeć polisę. Nie musisz jej drukować co pozwoli zaoszczędzić tony papieru a także ochronić nasze środowisko. Taką polisę zawsze będziesz miał/a dostępną na swoim mailu.

Polisa mobilna – jak to działa?

Wystarczy tylko 5 kroków, by zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową siedząc wygodnie i bezpiecznie w swoim mieszkaniu lub w biurze:

  • Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać najlepszą i odpowiednią dla Ciebie polisę.
  • Kliknij na link z maila który wyśle za naszym pośrednictwem Towarzystwo Ubezpieczeniowe które wybrałeś/aś, by sprawdzić warunki Twojej umowy.
  • Po zaznaczeniu niezbędnych zgód i wpisaniu numeru PESEL (osoby fizyczne) lub REGON (osoby prowadzące działalność gospodarczą) przechodzisz do oferty.
  • Zapoznaj się ze swoją umową i kliknij Zawieram umowę po czym system automatycznie przekształci ofertę w polisę.
  • Po chwili, na maila otrzymasz potwierdzenie zawarcia polisy, którą możesz opłacić przelewem tradycyjnym lub przez dostępne płatności online.

I gotowe! Punktem wyjścia jest oczywiście rozmowa. Podczas rozmowy telefonicznej doradzimy, na jaki zakres ubezpieczenia się zdecydować, określimy warunki umowy, wyjaśnimy wszelkie niezrozumiałe kwestie. Przenosząc nasze sprawy do świata online, nie zapominamy o obsłudze po zakupowej. Zawsze możesz zwrócić się do nas z pytaniami ubezpieczeniowymi a przed zakończeniem okresu ochrony przypomnimy i zaproponujemy odnowienie polisy.

Podsumowanie

Żyjemy w czasach, w których sporo spraw możemy załatwić w internecie. Jedną z nich jest zawarcie ubezpieczenia. Jest to zdecydowanie szybsza forma. Zapraszam do naszej agencji ubezpieczeniowej jjdab.pl telefon 570 110 970, polisy mobilne to nasza specjalność 😀

Poniżej znajdziesz materiały naszych partnerów Generali i Compensy które w czytelny sposób obrazują jak zawrzeć umowę ubezpieczenia na odległość zwaną polisą mobilną lub polisą on-line.

5/5 - (4)