Karta EKUZ

Dziś kilka słów na temat słynnej karty EKUZ, a więc kubki z kawą w dłoń i zaczynamy ☺

Jest w sieci dostępny gotowy katalog argumentów, który działa na wyobraźnię równie skutecznie, jak historie o spektakularnych wypadkach turystów w zagranicznych kurortach lub relacje z akcji poszukiwania turysty, który zabłądził po słowackiej stronie Tatr. Ten katalog to spis kosztów, jakie w poszczególnych krajach UE/EFTA są po stronie posiadaczy karty EKUZ.

Znajdziecie go pod tym linkiem: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do

Karta EKUZ

Każde państwo członkowskie UE/EFTA ustala własne kryteria i zasady udzielania świadczeń zdrowotnych, zatem udając się do jednego z państw członkowskich mamy prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w tym kraju, na takich samych zasadach, jak osoby podlegające tamtejszemu ustawodawstwu. Co z tego wynika? W większości państw członkowskich UE/EFTA pacjent zobowiązany jest do ponoszenia częściowych kosztów udzielanych mu świadczeń zdrowotnych. Wiąże się to z koniecznością ponoszenia takich dodatkowych opłat także przez polskiego świadczeniobiorcę, a koszty współpłacenia pacjenta nie podlegają zwrotowi przez NFZ.

W praktyce oznacza to, że EKUZ wcale nie jest bezpłatnym ubezpieczeniem wszystkich kosztów leczenia, tylko – w uproszczeniu – gwarancją udzielenia niezbędnych świadczeń medycznych na terenie kraju, w którym obywatel RP się znajduje na zasadach, jakie w tym kraju obowiązują.

Aby spędzając czas na wymarzonym i zasłużonym urlopie mieć spokojną głowę i korzystać w pełni z jego uroku zapraszam i zachęcam do zakupu polis typu TRAVEL w naszej Multiagencji. U nas cały proces zakupu przeprowadzamy podczas jednej rozmowy telefonicznej bez zbędnej straty czasu a koszt takiej polisy jest niejednokrotnie niższy niż opłata jaką trzeba uiścić korzystając z karty EKUZ.

Przy okazji życzę wszystkim końca pandemii i wyjazdu na słoneczne wspaniałe wakacje!

(5/5), Ocen: 11


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.