Wymiana dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na pieczątki i inne dokumenty

Koniec z absurdalnym przepisem nakazującym wymianę dowodu rejestracyjnego przy braku miejsca na pieczątki po wykonaniu badania technicznego pojazdu!

Kubki z kawą w dłoń i zapraszam do lektury ☺

Podsumujmy kilka istotnych faktów odnośnie dokumentów jakie musimy mieć przy sobie podczas kontroli drogowej.

Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

oblicz OC/AC
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Od 1 października 2018 roku kierowcy mogą prowadzić samochód bez dowodu rejestracyjnego oraz bez potwierdzenia ubezpieczenia OC.

Od 4 grudnia 2020 roku nie trzeba wymieniać dowodu rejestracyjnego, kiedy zabraknie miejsca na pieczątkę z badania technicznego.

Od 5 grudnia 2020 roku kierowcy nie muszą wozić ze sobą prawa jazdy. Uwaga - zasada ta dotyczy wyłącznie terytorium Polski, wyjeżdżając poza granice naszego kraju musimy prawo jazdy mieć przy sobie.

Służby, które mają prawo nas kontrolować podczas poruszania się pojazdem po drogach posiadają wszystkie powyższe informacje korzystając z danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Pamiętajmy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, musimy posiadać dowód rejestracyjny samochodu, prawo jazdy oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu. Ustawodawca zwolnił nas wyłącznie z posiadania tych dokumentów podczas poruszania się pojazdem. Dokumenty mogą leżeć bezpiecznie w domu a my nie musimy się martwić, że otrzymamy podczas kontroli mandat za ich brak.

Przy okazji polecam aplikację na smartfony mObywatel w której znajdziecie swoje elektroniczne dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu a także informację o aktualnej ilości punktów karnych. Korzystam i polecam.

Pamiętajcie, że najtańsze OC oraz ubezpieczenie swojego samochodu znajdziecie korzystając z naszego kalkulatora OC/AC

(5/5), Ocen: 15


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.