Pogryzienie przez psa – czy mogę się ubezpieczyć?

W dzisiejszym artykule powiemy co zrobić w przypadku, kiedy nasz pupil pogryzie nieznajomą osobę. Tradycyjnie kubki z kawą w dłoń i zaczynamy ☕

Jeśli jesteś właścicielem psa, musisz mieć na uwadze fakt, że twój pupil podczas spaceru, może w nieoczekiwanym momencie zaatakować kogoś obcego. Jeśli się to stanie, musisz wziąć za to pełną odpowiedzialność.

Jak zapobiec pogryzieniu? Co zrobić, gdy dojdzie to takiego wypadku? Gdzie i jak się ubezpieczyć?

Jaka kara za brak oc samochodu w 2022 roku?
Zdjęcie autorstwa Adam Kontor z Pexels

Co zrobić, jeśli dojdzie do pogryzienia?

Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie wiń za to poszkodowanego, weź odpowiedzialność za czyny swojego psa. Opanuj emocje i zachowaj spokój.

Na początek zajmij się odizolowaniem psa od drugiej osoby. Przywiąż go w bezpiecznym miejscu i załóż kaganiec, jeśli go posiadasz. Następnie zajmij się pokrzywdzonym, sprawdź, co mu się stało. Jeśli możesz, przemyj ranę czystą wodą. W ślinie psa znajduje się wiele bakterii, warto się ich pozbyć. Jeżeli nie masz przy sobie wody i o ile to możliwe uciśnij miejsce powyżej ugryzienia opaską uciskową którą możesz zrobić wykorzystując do tego ubranie. W ten sposób pewna ilość bakterii zostanie usunięta z rany a krwawienie zostanie zatrzymane.

Zaoferuj swoją pomoc, nalegaj na wizytę u lekarza. Jeśli to konieczne, zadzwoń na pogotowie i poczekaj do przyjazdu karetki. Poinformuj ofiarę nieszczęśliwego wypadku o tym, czy pies był szczepiony. Jeśli nie, nie ukrywaj tego faktu. Zatajenie tej informacji utrudnia leczenie i może spowodować dodatkowe konsekwencje zdrowotne dla pogryzionego a prawne dla Ciebie.

Jeżeli poszkodowany zachowuje się nieprzyjemnie, jest pod wpływem emocji i chce zadzwonić po policję, zgódź się i wyjaśnij funkcjonariuszom całe zajście.

Gdy pokrzywdzony został oddany w ręce profesjonalnej opieki medycznej, powinieneś teraz zająć się czworonogiem. Umów go do weterynarza, zwłaszcza jeśli do tej pory nie sprawiał problemów. Może również być konieczna terapia behawioralna, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Jakie są konsekwencje?

Jeśli pies pogryzł drugą osobę, może zostać nałożona na ciebie grzywna za wykroczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń tj. niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Jeżeli poszkodowany doznał niewielkiego uszkodzenia ciała i skutki trwają do 7 lub więcej dni, możesz ponosić odpowiedzialność karną w następstwie oskarżenia prywatnego.

Ofiara zdarzenia może podjąć decyzję o zgłoszeniu roszczenia w postępowaniu sądowym o ile ugryzienie wg niej nie było przez nią sprowokowane.

Osoba poszkodowana może wystąpić o 2 rodzaje roszczeń:

Zadośćuczynienie – przyznawane za szkody niematerialne, takie jak stres;

Odszkodowanie – za szkody materialne, czyli leczenie, rehabilitacja, zniszczone ubrania, nieobecność w pracy.

Jeśli nie zachowałeś środków ostrożności (uwiązanie psa i założenie kagańca), uciekłeś z miejsca zdarzenia, nie udzieliłeś pomocy lub byłeś agresywny podczas interwencji policji, może zostać nałożona dodatkowa grzywna.

Ubezpieczenie w razie pogryzienia przez psa

Im cięższy przypadek pogryzienia, tym większe odszkodowanie i zadośćuczynienie otrzyma druga osoba. Nie da się określić konkretnej kwoty. Zaistniałe zdarzenie należy zgłosić ubezpieczycielowi który ustali z poszkodowanym należną sumę do wypłacenia w ramach odszkodowania.

Każdy właściciel psa powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie, w razie takiego wypadku. Nigdy nie wiadomo, jak zachowa się Twój pupil. Dedykowane w takich sytuacjach ubezpieczenie to „OC w życiu prywatnym” które możesz wykupić za pośrednictwem naszej agencji jako produkt samodzielny lub przy okazji zakupu polisy mieszkaniowej. Zapraszamy www.jjdab.pl tel. 570 110 970

(5/5), Ocen: 7


Kalkulator OC / AC / NNW / Assistance

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Darmowa wycena ubezpieczenia

Wyceń
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Oferta Ubezpieczeń

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertę ubezpieczeń OC i AC już dziś

Ubezpieczenia samochodu

Nie przepłacaj i sprawdź najtańsze OC, AC i NNW

Ubezpieczenia na życie

Ubezpiecz swoich bliskich już teraz bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenia mieszkania, domu

Tanie ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia turystyczne

Bezpieczna podróż z ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenia firmy

Chroń mienie firmowe od wszystkich zdarzeń

Ubezpieczenia rolne

Sprawdź ubezpieczenia rolne dla rolników

Zadzwoń już dziś!

  +48 570 110 970
pracujemy codziennie w godzinach 8-21

Kup ubezpieczenie zdalnie

bez wychodzenia z domu

Zamów szybko i wygodnie ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance), ubezpieczenie mieszkania, domu turystyczne, firmowe czy na życie bez wychodzenia z domu.
Wszystkie formalności załatwimy przez telefon i Internet. Ubezpieczenia online
Zadzwoń, nie odkładaj decyzji na później i już teraz zdalnie ubezpiecz zdrowie i życie swoje i swojej rodziny!

Ubezpieczenia zdalne realizujemy dla klientów z całej Polski!

Multiagencja ubezpieczeniowa

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć i dopasować najlepszą polisę ubezpieczeniową dla Ciebie. Zadzwoń już teraz do Nas, a my wszystkim się zajmiemy. U nas nie musisz wprowadzać swoich danych do formularzy, my się tym zajmiemy a Ty w tym czasie możesz oddać się swoim pasjom.

Pomagamy i doradzamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, idealnie dopasowanej do potrzeb indywidualnych każdego klienta lub firmy. Posiadamy swoje oddziały ubezpieczeń w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem i Gorlicach.

Rankomat, paczkomat czy inny automat, to nie nasze rzeczy. Agent z JJD dobrze ubezpieczy i Twoje polisy będzie mieć w swojej pieczy.

Ubezpieczenia Generali Ubezpieczenia Compensa Ubezpieczenia Ubezpieczenia Warta Ubezpieczenia PZU Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia InterRisk Ubezpieczenia Ergo Hestia Ubezpieczenia HDI Ubezpieczenia Proama Ubezpieczenia Allianz Concorida MTU Euroins Wiener Uniqa
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce. Polityka Prywatności.